1. ISTEN AZT AKARJA, HOGY BIZONYÍTÉK NÉLKÜL IS HIGGYENEK BENNE („Bizony, te elrejtőzködő Isten vagy, Izráel Istene, szabadító!” (Ézs 45,15)) Bár erről nem szól dogma, de istenhívők gyakran érvelnek vele és logikailag is könnyen belátható, hogy egy mindenható isten ezer módot találhatna arra, hogy bizonyítsa létét, és ezáltal mindenki, minden kétkedő higgyen benne. Mivel ilyesmi még sohasem történt meg, nyilvánvaló, hogy ez azért van így, mert isten nem akar bizonyítékot szolgáltatni a létére. Ebből viszont egyenesen következik, hogy az ember nem hathat istenre. Ugyanis, ha isten meghallgatná az imákat és teljesítené a könyörgéseket, ezzel egyben bizonyítékot is szolgáltatna létezésére, többé nem maradna elrejtőzködő, ezért nem teljesíti, nem teljesítheti a hívők kéréseit, tehát EMBER NEM HATHAT ISTENRE.
2. ISTEN VÉGTELENÜL TÖKÉLETES (katolikus dogma)
Módosítani, csak valami tökéletlenen érdemes, azért, hogy jobb legyen. Ha isten arra kényszerülne, hogy módosítson eredeti szándékán akkor ez azt jelentené, hogy az eredeti szándéka hibás volt. Mivel az isten végtelenül tökéletes, ezért egyetlen szándéka sem lehet hibás, tehát nem következhet be olyan eset, hogy módosítsa szándékát, EMBER NEM HATHAT ISTENRE.
3. ISTEN MINDENTUDÓ (ELŐRETUDÓ)
Az előretudás által Isten csalhatatlan bizonyossággal látja előre az értelmes teremtmény szabad tetteit is. (katolikus dogma)
Isten előre tudja, hogy szándékát mi módon szeretnék az emberek módosítani, tehát már eleve ennek tudatában alakítja ki szándékát. Ha az emberek kérésére módosítana eredeti tervén, ez azt jelentené, hogy nem látta előre, hogy mit fognak kérni. Mivel azonban "előretudó", ezért előre tudja, hogy az emberek mit fognak kérni és azt is, hogy ennek ellenére miért nem fog módosítani az eredeti tervén, tehát EMBER NEM HATHAT ISTENRE.
4. ISTEN VÉGTELENÜL IGAZSÁGOS (katolikus dogma)
Mivel isten igazságos, ezért az eredeti, az egyes emberekre vonatkozó terve már eleve igazságos volt. Ha ezen változtatna akkor az igazságos terv igazságtalanná válna.
Ha viszont az eredeti igazságos szándékát egy számára kedves könyörgésért, vezeklésért, hízelgésért vagy bármiért cserébe lenne képes igazságtalanná változtatni, akkor meg egyértelműen korrupt lenne, pontosan úgy, mint egy lefizetett bíró.
Mivel azonban isten végtelenül igazságos, ezért semmiféle könyörgésre nem fogja eredeti igazságos tervét az emberek kedvéért, változtatásokkal igazságtalanná tenni, tehát EMBER NEM HATHAT ISTENRE.
A fentiek alapján tehát a katolikusoknak az isten létéről és a teremtésről folytatott meddő hitviták helyett az alábbi lehetőségek közül kell választaniuk:
1. NINCS ISTEN
2/A VAN ISTEN, de hatni nem lehet rá, amint azt a statisztikák és tudományos kísérletek is bizonyítják, TEHÁT MINDEN IMA, MISE, ÁLDOZAT, VEZEKLÉS, ZARÁNDOKLAT ÉS AZ EGÉSZ KATOLIKUS LITURGIA, ÉS EGYHÁZ FELESLEGES, HATÁSTALAN ÉS ÉRTELMETLEN.
2/B VAN ISTEN, de hatni nem lehet rá, mert a katolikus dogmákban lefektetett istenképből egyenesen következik, hogy ember nem változtathatja meg isten eredeti szándékát, TEHÁT MINDEN IMA, MISE, ÁLDOZAT, VEZEKLÉS, ZARÁNDOKLAT ÉS AZ EGÉSZ KATOLIKUS LITURGIA, ÉS EGYHÁZ FELESLEGES, HATÁSTALAN ÉS ÉRTELMETLEN.