1. AZ ATEISTÁK AZT ÁLLÍTJÁK, HOGY NINCS ISTEN.
Nem!!! Állítani, a hívők állítanak, mégpedig azt, hogy van isten. Az ateisták nem állítják, hogy nincs isten, és nem tagadják, hogy van isten. Az ateisták abban különböznek a hívőktől, hogy NEM állítják, hogy van Isten.
A „nincs isten” különben sem állítás, hanem tagadás.
2. AZ ATEIZMUS IS EGYFAJTA HIT, AZ ATEISTÁK ABBAN HISZNEK, HOGY NINCS ISTEN.
Nem!!! Az ateizmus a hit elvetése. Az ateizmus nem vakhit abban, hogy isten nem létezik, hanem az a meggyőződés, hogy bizonyíték nélkül nem szabad elhinni isten létezését.
3. MIVEL SEM ISTEN LÉTÉT, SEM ISTEN NEM LÉTÉT NEM LEHET BIZONYÍTANI, EZÉRT EZ IS, AZ IS IGAZ LEHET.
Nem!!! Hiába is próbálják a hívők a számukra vesztést jelentő vitát döntetlenre kihozni. Döntetlenről szó sincs. Korántsem egyformán észszerű, életszerű Isten létében hinni, vagy Isten létét bizonyíthatatlan feltételezésként kezelni. A hívők vesztésre állnak. Aki állít, annak kell bizonyítani. Azt hogy egy dolog nem létezik lehetetlen bebizonyítani. Ameddig egy dolog létezését nem lehet bebizonyítani, addig viszont azt a dolgot nem létezőnek kell tekinteni.
4. HÍVŐK ÉS ATEISTÁK TARTSÁK TISZTELETBEN EGYMÁS HITÉT, MEGGYŐZŐDÉSÉT.
Az ateizmus nem hit, hanem meggyőződés arról, hogy Isten létét nem lehet bizonyítani, ezzel szemben a hit meggyőződés nélkül fogadja el Isten létezését, tehát nem két egyenrangú dologról van szó.
Az ateista isten létét bizonyíthatatlan, életszerűtlen feltevésként kezeli, a hívő viszont ugyanazt a bizonyíthatatlan feltevést bizonyosságnak hazudja. A hívő önmagát is becsapja és másokat is megtéveszt, ezt nincs miért tiszteletben tartani.
5. A VALLÁSSZABADSÁG ALAPVETŐ EMBERI JOG
A vallásszabadság nem jelenti azt, hogy a vallás minden megnyilvánulása az emberi kultúra „szent tehene” melyet nem érthet kritika, melyet nem érhet bírálat, mely ellen nem szabad küzdeni.
Amennyiben a vallás kárt okoz a közösségnek, becsapja tagjait, olyasmire veszi rá tagjait ami káros, akkor igenis küzdeni kell ellene. Érdekes módon a vallásszabadságra hivatkozva senki sem tiltakozik az öngyilkos szekták elleni fellépés ellen. Másrészt, ha egy egyház politizálni kezd, akkor ne sipákoljon, ha politikai támadások kereszttüzébe kerül. A legtöbb egyház pedig hol nyíltabban, hol burkoltabban, de politizál.
6. A SZÓLÁSSZABADSÁG ÉRTELMÉBEN JOGUK VAN HÍVŐKNEK VALLÁSUKAT NÉPSZERŰSÍTENI.
Ez igaz, de ugyanilyen joguk van az ateistáknak a saját véleményüket népszerűsíteni, és a rámutatni a vallások ellentmondásaira, képtelenségeire, sőt a vallások, a hívők KIGÚNYOLÁSÁRA IS.
Gyakran hallani, hogy nem szabad a vallásos embereket hitükben megbántani, hitüket kigúnyolni.
Erre csak annyit tudok mondani, hogy minden vallásos gondolkodjon el azon, hogy az ateizmust miért nem lehet kigúnyolni, az ateizmusról miért nem születnek kegyetlenül humoros mémek, ugyanúgy, mint a vallásról, az ateistákat miért nem lehet meggyőződésükben megbántani, ugyanúgy, mint a hívőket?
7. ELÉG A TEREMTÉS BIZONYÍTÁSA AHHOZ, HOGY A VALLÁS MINDEN RÉSZLETÉT ELHIGGYÜK
Nem!!! Először is a világ teremtése nem egyenlő a bibliai teremtés Ádám-Éva meséjével vagy egyéb vallások teremtés mítoszaival. Másodsorban a világ teremtésének feltételezésével csak annyit fogadunk el, hogy a teremtés pillanatában létezett egy Teremtő, de nem következik belőle hogy ez a Teremtő még most is létezik, hogy egyáltalán tudomása van az emberiség létéről és rendelkezik az istennek tulajdonított összes tulajdonsággal, mint például a mindentudás, mindenhatóság, igazságosság, emberszeretet, stb.
8. AKI NEM ISMERI A VALLÁST, ANNAK BÍRÁLATA, VÉLEMÉNYE A VALLÁSRÓL HITELTELEN.
Nem!!! Nem kell a Bibliát kívülről tudni, és a teológia tudósának lenni ahhoz, vagy a világ összes vallását ismerni töviről-hegyire hogy bárki is bírálja a vallásokat. Bőven elegendő a vallások alaptételeinek ismerete és elvetése, mert ha az alapok borulnak, akkor összeomlik az egész építmény.
9. A VALLÁSOS EMBEREK OSTOBÁK
Sajnos ez viszont nem igaz. Nagyon sok tudós, művelt és intelligens ember vallásos, bár ez sem Isten létét, sem a vallások igazságát nem bizonyítja.
Az emberi agyban furcsa módon a bölcsesség, intelligencia és logika mellett jól megfér nemcsak az ártalmatlan istenhit, de még az ostoba és káros vallásosság is. Vannak akik hét közben komoly természettudományos munkát végeznek, vasárnap meg misére járnak, és ez nem okoz gondot nekik.
10. A HÍVŐT ÉSZÉRVEKKEL MEG LEHET GYŐZNI AZ IGAZSÁGRÓL
Sajnos a legritkább esetben lehet egy hívőt egy egyszerű vitában meggyőzni hite, vallása ellentmondásairól, az ennél sokkal nagyobb erőfeszítés és kitartó munka kell, és az sem mindig sikeres.
A katolikus dogmák például egyértelműen kifejezik, hogy az a hit lényege, hogy logikátlan és lehetetlen dolgokat gondolkodás és kétkedés nélkül fogadjon el a hívő. A hit lényege az is, hogy a vallás tévedhetetlen, és mint ilyen már eleve nem képezheti vita tárgyát.
11. ISTEN AZT AKARJA, HOGY BIZONYÍTÉK NÉLKÜL IS HIGGYENEK BENNE.
Ha így van, akkor Isten nem hallgathatja meg az imákat és nem lehet igazságos, mert a könyörgések teljesítése, a bűnösök evilági bűntetése és a jók jutalmazása bizonyság lenne létezésére. Ebből következik, hogy még ha létezik is Isten, akkor is totál felesleges minden ima, könyörgés, adomány, liturgia.
12. A HÍVŐK MINDENBE KÉPESEK BELEMAGYARÁZNI ISTEN AKARATÁT, ISTEN TEVÉKENYSÉGÉT.
A hívők szerint, ha jó történik veled, az Isten jutalma jóságodért, vagy ha nem vagy jó, hát akkor Isten szeretete, mert akkor is jutalmaz, amikor meg sem érdemled.
A hívők szerint, ha rossz történik veled, Isten azzal is jót tesz veled, mert ebből tanulsz, mert csak próbára akar tenni, és különben is majd a túlvilágon kapod meg a jutalmad az evilági rossz kompenzálása gyanánt.
A hívők szerint, ha Isten semmit sem tesz veled, ez csak azért van, mert Isten szabad akaratot adott neked. Nem tudsz olyan megtörtént eseményt mondani, amibe a hívők ne magyaráznák bele isten jóságát, szeretetét, bölcsességét. Ha esetleg magyarázatukkal mégis kudarcot vallanak, akkor jön a Jolly Joker: Isten útjai kifürkészhetetlenek.
13. PUSZTA LÉTED A BIZONYSÁG ISTEN KEGYELMÉRE
A hívők szerint aki él, az azért él, mert isten megsegítette, mert isten szereti, ezért élte túl a betegségeket, a balesetet, vagy ezért tért vissza egy öldöklő háborúból. Ebben az az aljas trükk, hogy a többiek, vagyis a hullák, akik nyomorultul elpusztultak, már nem reklamálhatnak, hogy én jó keresztény, hívő vallásos ember voltam, sokkal jobb a túlélőknél, mégsem segített rajtam az Isten.
14. LELKEK, HALÁL, TÚLVILÁG,
Ha jól belegondolunk, egy Isten létéből egyáltalán nem következik, hogy létezik örök emberi lélek, és a túlvilág. Persze hogy ez a túlvilág menny és pokol, Valhalla, vagy nirvána, már csupán helyi specialitás.
Számomra sokkal inkább elfogadható, hogy minden vallásnak eredete, oka és kiindulópontja nem Isten bizonytalan léte, hanem a halál biztos volta.
Az emberi tudat számára felfoghatatlan hogy a halál az elmúlás és a megsemmisülés. Sokkal inkább hajlamos elfogadni, hogy a halállal nem szűnik meg egészen, hanem a tudata-értelme a testétől független, léleknek nevezett valami, amely a test megsemmisülése után is tovább létezik. Nem isten teremtette az lélekkel bíró embert, hanem az ember teremtette isten fogalmát azért, hogy hinni tudjon saját örökkévaló lelkében. Ahhoz, hogy a hívő elképzelhesse azt, hogy létezik egy túlvilág, és az ő lelke ebben a túlvilágban tovább élhet, hogy a megszámlálhatatlanul sok emberi lélek mellett az ő lelke is külön helyet és megkülönböztető figyelmet kap a túlvilágon, ahhoz már az isteni mindenhatóságban és mindentudásban is hinnie kell.
15. ISTEN KORRUMPÁLHATÓ DE LEGALÁBBIS SZÉLHÁMOS
A vallásos hívők meg vannak győződve arról, hogy ők, a porszemnyi lények, tevékenységükkel képesek befolyásolni egy szerintük végtelenül nagyobb és hatalmasabb lényt, a világmindenség urát. A mindenható, mindentudó, végtelenül bölcs és mindenre képes Istent bizonyos tevékenység ellentételezéseként rávehetik arra, hogy olyasmit megtegyen, amit különben nem tett volna, vagyis segítsen rajtuk, tehát lényegében korrumpálhatják az istent.
Ha az isten két szemben álló fél közül azt segíti, aki jobban könyörög és nem azt akinek igaza van, akkor nem egy igazságos isten, hanem egy szemét alak, akit könyörgéssel és egyéb tevékenységekkel rá lehet venni arra, hogy ne legyen igazságos. Ez bizony nem más, mint korrupció.
Ha az isten viszont a könyörgések ellenére úgyis csak azt segíti akinek igazsága vagyon, akkor meg nem tisztességes dolog részéről könyörögni hagyni azt, akin úgysem fog segíteni. Elfogadni valaminek az ellenértékét és azután meg nem teljesíteni bizony szélhámosság.
16. A MINDENHATÓ ISTENNEK LOBBISTÁKRA VAN SZÜKSÉGE
(Itt most főleg a katolikus mitológiára gondolok, de azért más vallás is magára veheti.)
Úgy látszik, istennel nem lehet közvetlenül kapcsolatban lépni, ami azért erősen megkérdőjelezi a mindenhatóságát. Istennek közvetítőkre, lobbistákra van szüksége vagyis a papokra, Szűz Máriára, meg közbenjáró szentekre.
Miért kell Szűz Máriához imádkoznom közbenjárásért? Jézike magától nem segít, csak ha az anyukája ráripakodik:
- Fiacskám az Isten szerelmére, segíts már ezen a nyomorulton, mert állandóan engem nyaggat!
Miért kell a Szent Antal szobra alatti perselybe vagyonokat dobnom, hogy érdekemben közbenjárjon az Úrnál? Szent Antal lényegében lobbista, és akkor még finoman fogalmaztam, mert durvábban fogalmazva inkább a befolyással való üzérkedés tényállását valósítja meg.
VÉGE!